hakkimizda

Hakkımızda

WordSmith Production, video prodüksiyonunda bir yapım şirketinin profesyonelliğini ve bir reklam ajansının yaratıcı gücünü birleştiren özel bir oluşumdur. Bir WordSmith Advertising iştiraki olan WordSmith Production 15 yıldan uzun bir geçmişe dayanan video tecrübesini, kendine has yapım süreciyle bir arada kullanarak markalara etkili çözümler sunuyor.

Video prodüksiyonunda en önemli ikilemlerden biri yapım şirketlerinin teknik gücünden yararlanırken kaliteli bir kreatif ekipten mahrum kalmak ya da işi yaratıcı bir reklam şirketine teslim edip şirket dışından kullanılan teknik ekibe astronomik ödemeler yapmak zorunda kalmaktır. WordSmith Production ise teknik kalitesini işinize yansıtırken, kurum içi görsel ve yazı ekibinin güvenilir çalışmalarından ve bütçesel verimliliğinden faydalanmanızı sağlar.

WordSmith Production tekstil, moda, lojistik, petrokimya, emlak, finans ve turizm başta olmak üzere çok sayıda sektörde, 50’den fazla tanıtım filmine imza attı. Genellikle uluslararası fuarlarda veya yabancı müşterilere sunum yaparken kullanılan bu filmler için WordSmith Production size bir avantaj daha sunabilir. İsteğinize göre tanıtım filminin senaryosu ana dili İngilizce olan ekibimiz tarafından İngilizce olarak yazılıp, Türk metin yazarları tarafından Türkçe’ye çevrilebilir. Bu sayede filminiz İngilizce’ye tercüme edilmiş tanıtım filmlerine kıyasla bir adım ileride olur.

Video prodüksiyonunda WordSmith Production ihtiyacınızı karşılayacak teknik kaliteyi, kreatif gücü ve avantajlı bütçeyi bir arada sunarak, baştan sona bir çözüm sağlıyor.

 

Tarihçe

15 yıldan uzun bir süredir video prodüksiyonu yapan WordSmith Production, Haziran 1996’da kurulan WordSmith Advertising’in bir iştirakidir. 50’den fazla kurumsal tanıtım filminin prodüksiyonunu üstlenmiştir. Ayrıca kamera arkası, showreel, kamu spotu ve televizyon reklamları gibi farklı kategorilerde, çok çeşitli sektörlerdeki müşterileri için video prodüksiyonlarına imza atmıştır.

Ekibimiz

Beau Higgins

Kurucu Başkan

Beau Higgins, başarılı kreatif geçmişiyle kendini kanıtlamış bir iletişim uzmanıdır. 1996’da WordSmith’i kurduğundan beri, hızlı tüketim, perakende, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde B2B ve B2C markaların lansmanlarını ve inşasını üstlenmiştir. 20 yıldır İstanbul’da yaşamaktadır ve reklamcılık kariyerine BBDO İstanbul’da başlamıştır. 2012’den bu yana AMIN Worldwide ağının EMEA bölgesinde, Yönetim Kurulu üyesidir.

Tarık Beceren

Yönetmen

WordSmith Productions yönetmeni ve WordSmith Advertising İzmir şubesinin direktörü olan Tarık Beceren, bugüne kadar 500’den fazla tanıtım ve reklam filmine imza atmıştır. Öğrencilik yıllarında TRT’de başlayan prodüksiyon tecrübesi, ATV ve ANS Prodüksiyon gibi sektörün büyük şirketlerinde devam etmiştir. WordSmith ile 2003 yılında freelance olarak başlayan çalışmaları, 2010’da kalıcı olarak ekibe eklenmesiyle hala devam etmektedir.

Ross Connard

Sanat Yönetmeni

A.B.D. doğumlu Ross Connard, tasarım eğitiminde dünya çapında prestij sahibi Pratt Institute’dan 2010 yılında mezun olmuştur. Yaratıcılık için yeni tecrübelere verdiği önem sebebiyle bütün bir senesini Avrupa ülkelerinde geçirmiş ve 3 sene önce İstanbul’a yerleşmiştir. Web tasarımı, grafik tasarım ve hareketli grafik tasarım konularında multidisipliner çalışmalarıyla dikkat çeken Connard aynı zamanda iletişim stratejilerine de odaklanmaktadır.

Fatih Melek

Metin & İçerik Yazarı

İTÜ Telekomünikasyon Mühendisliği mezunu olan Fatih Melek, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde, birincilikle kabul edildiği Pazarlama bölümünde yaparak, yazma yeteneğini reklamcılık sektöründe değerlendirmeye başlamıştır. Öğrencilik yıllarından itibaren profesyonel olarak yazarlık ve çeviri yapmış, eğlence, organizasyon ve internet sektörlerinde tecrübe edinmiştir. Şu anda WordSmith’in tek Türkçe metin yazarı olarak görevine devam etmektedir.

Nora Karakaya

Müşteri Temsilcisi

Fransa doğumlu Nora Karakaya, eğitimini Ticaret Uygulamalı Yabancı Dil alanında tamamlamış, kariyerini sürdürmek için Türkiye’ye yerleşmiştir. Fransızca, İngilizce, Türkçe ve İspanyolca dillerini akıcı olarak konuşmaktadır. WordSmith bünyesinde 2014 yılında başarılı bir staj dönemini tamamlamış, sonrasında tam zamanlı olarak Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler alanında görevine başlamıştır.